image

Restauracja Pod Żabami


image


Serdecznie zapraszamy Państwa do restauracji naszego Partnera - Restauracji Pod Żabami, która jest połączeniem tradycji z nowoczesnością. Niepowtarzalność jej wnętrza tworzą zachowane elementy starych murów oryginalnie połączone z nowoczesnym wystrojem.
Serwuje świetną, lekką, kuchnię polską i zachodniosłowiańską, którą sezonowo urozmaica o elementy kuchni europejskich.
Zaspokoji nawet najbardziej wyrafinowane, kulinarne oczekiwania naszych Gości;).
Na tle kuchni innych preferuje kasze, pieczywa i różnorodne potrawy mączne – kluski, pierogi, zupy, sosy czy fermenty.
Polska nie jest krajem wyłącznie rolniczym, ale również obficie zalesionym, dlatego serwuje też wiele potraw i surowców z dostępnych produktów runa leśnego(grzyby, owoce, orzechy i zioła). Stosuje mięsa typowe dla kuchni polskiej polecając potrawy z wieprzowiny, drobiu czy ptaków, po dziczyznę czyli sarny i dziki które sprawiamy na specjalne zamówienia.
Ze względu na historycznie uwarunkowania i tym samym ograniczony dostęp do morza, w naszej kuchni obecny jest tylko świeży pstrąg, z ryb morskich głównie śledź, który dający się łatwo zakonserwować solą, w ten sposób nie traci swoich wartości.
Typowa dla tej kuchni jest za to stosunkowo duża ilość zup i wywarów z lokalnych roślin, zbóż, produktów mięsnych, warzyw lub owoców. Typowymi warzywami w kuchni są buraki, różne odmiany kapusty i ogórki, botwinka. Dużą rolę odgrywają też warzywa o wysokiej wartości odżywczej i dające się przechowywać przez okres zimowy, czyli rośliny strączkowe od grochu i fasoli po bób i kalarepę.
Typowe owoce to jabłka i owoce leśne, a także śliwki, gruszki i wiśnie, czereśnie, agrest, porzeczki.
Wszystkich tych owoców używa się w potrawach, deserach, wypiekach, nalewkach oraz wytwarzany jest z nich typowe dla polskiej kuchni kompoty i powidła. W kuchni ważne jest typowo słowiańskie zastosowanie śmietany (zarówno kwaśnej, jak i świeżej) wszędzie tam, gdzie w bałkańskiej i orientalnej kuchni występuje jogurt – używa się śmietany jako podstawy do sosów i marynat i zup.
Typowe tłuszcze to cenne masło (wymagające przechowania i produkcji bardziej skomplikowanej niż kwaszenie śmietany) smalec i skwarki uzyskiwane ze słoniny oraz oleje roślinne, głównie olej rzepakowy. Szybko jełczejące oleje wyciskane z roślin używa się bezpośrednio jako sosy i maczanki.
Do smażenia, wypieków i potraw przetwarzanych stosuje się trwalsze oleje o większej tolerancji na wysokie temperatury. Trwały i łatwy w przechowaniu smalec spożywa się z chlebem, a skwarki służą często jako okrasa, zwłaszcza w suchych produktach zbożowych.
Typowe smaki to słony, solony, lekko fermentowany lub kiszony (np. ogórki, kapusta, zsiadłe mleko, kwas chlebowy), a także umiarkowanie ostry (typowy chrzan, nowsza musztarda ,szczypiorek,cebula, czosnek i zamorski pieprz), korzenny i ziołowy (jałowiec, zamorska gałka muszkatalowa, anyż, kminek), kwaskowaty (kwaśna śmietana, kapusta i ogórki kiszone) oraz kwaśno-słodki (uzyskiwany typowo za pomocą jabłek, żurawin i innych owoców

Apartament z wyżywieniem

Przedstawiamy do wyboru następujące opcje:
- Zestaw śniadaniowy 25 zł/osoba
- Obiadokolacja (zupa+danie główne+deser) 35 zł/osoba
- Zestaw HB (zestaw śniadaniowy + obiadokolacja) 55 zł/osoba

Dzieci do lat 3 - Gratis!!!
Dzieci od 3 do 7 lat 50% ceny

Śniadania są serwowane codziennie od godziny 8.00 do 10.00
Obiadokolacje są serwowane codziennie od godziny 12.00 do 19.00

Chęć skorzystania z posiłków możecie Państwo zgłosić podczas dokonywania rezerwacji on-line lub podczas pobytu do godziny 18.00 w dniu poprzedzającym, poprzez
  • Opiekuna Klienta , tel (+48) 509 719 643,
  • Biuro Obsługi Klienta, tel. (+48) 756 10 60 10, e-mail: apartamenty@izerskie.com.pl

Posiłki przygotowywane i serwowane są przez Partnera apartamentów IZERSKICH:
Restaurację Pod Żabami,
ul. Grunwaldzka 2a, Świeradów-Zdrój,
mobil: (+48) 517 567 685, tel./fax: (+48) 75 732 88 82,
e-mail: restauracjapodzabami@wp.pl